Прийняття закону про податок на розкіш –   спроба  української  фінансової  еліти  затулити рота українському народу, який все частіше вдається до акцій протесту проти соціальної несправедливості.

  Влада і депутати Верховної Ради  України спробують черговий раз обдурити народ України,  а Українці ймовірно проковтнуть цю гірку пелюлю. Народні обранці готують закон про податок на багатство.

    Переглянувши інформацію в любій пошуковій машині інтернету про податок на розкіш,  можна помітити, як в рядок вистроїлись анонси новин, схожі, як дві краплі води один на одного,  про начебто, щляхетні наміри слуг народу наповнити бюджет держави з власної  ініціативи за рахунок податку на розкіш. Цей «жест доброї волі» подається віце прем`єр міністром з соціальної політики Сергієм Тигіпком  під  особистим  медовим соусом тільки з затхлим сморідом. Ось деякі видержки багаточисленних публікацій внесення змін до закону про податок на розкіш  за «побажанням  народу»:

Більшість зауважень стосуються завищених показників площі об’єктів нерухомості, які будуть підпадати під оподаткування, – 300 кв. м для квартир і 600 кв. м для житлових будинків. Розробники вирішили знизити цю планку до 200 і 400 кв. м. Ставка залишилася колишньою – 2% від мінімальної зарплати за 1 кв. м (з 1 грудня мінімальна зарплата складе 1004 грн). Цікаво, що податок на нерухомість, який буде застосовуватися з 1 липня, передбачає більш високий поріг оподаткування – 250 кв. м.

Розширюється і коло оподатковуваних автомобілів: поріг для об’єму їх двигунів зменшується з 4 тис. до 3,4 тис. куб. см, щоб залучити до сплати податку власників таких моделей, як Infiniti, Lexus, Porsche. “Частка автомобілів, які підпадають під оподаткування, не перевищує 1,5% від загальної кількості машин в країні”, – сказав Тигіпко.

Щоб податок не торкнувся старих машин, використовуватиметься понижуючий коефіцієнт до ставки податку, яка становить 20% МЗ за кожні 100 куб. см. Залежно від терміну використання автомобіля коефіцієнт складе від 1 (нові та до 5 років) до 0,2 (понад 15 років). “Об’єм двигуна розширює базу оподаткування. Ми спеціально вивчали, що стандартні “Волги” випуску 1974-1976 років мають об’єм двигуна 2,4 тис. куб. см., а випущені пізніше – 2,6 тис. куб. см, тому дідусі можуть не переживати. Урядові “Волги” і “Чайки” потраплять, але їх небагато”, – розповіло джерело видання в уряді.

  Слід було б звернути увагу на ставку оподаткування об`єктів нерухомості  –  2% від мінімальної зарплати за 1 кв.м (з 1 грудня мінімальна зарплата складе 1004 грн). Про яку заробітну плату йде мова не зрозуміло. 1000 гривнів для депутата чи чиновника це еквівалент  однієї копійки для рядового громадянина України. Мабуть наші «хазяї життя України» зовсім не відчують цей податок на власних гамянцях, а Україна нічого не одержить, окрім піару  до чергових виборів. Ймовірність прийняття, навіть  цього закону про  цей цяцьковий  податок,  також дуже мала. Про недоцільність прийняття цього закону відкрито виступив  Глава Федерації роботодавців України, голова ради директорів Group DF Дмитро Фірташ. Мабуть він боїться, що його РосУкрЕнерго обкладуть податками – «жарт автора».  По підрахунках ,зі слів того ж Сергія Тигіпка,  надходження до бюджету країни буде становити 800 мільйонів гривнів , звісно це значно мала сума, а для платників податків цього податку – капля в морі. Від публікацій в інтернеті не відстають і  телевізійні засоби  масової інформації на предмет дешевого піару владних структур по даній темі. Слова полум`яного захисника  соціалних прав громадян України Сергія Тигіпка лунають  майже  на  всіх каналах телебачення .  Складається  думка , що прийняття закону про податок на розкіш, в розумінні наших слуг народу,  це подія століття в Україні, а наслідки його це занадто великий   прорив в  налагодженні  стосунків між народом України  і владно фінансовою  елітою. Цікавим  залишається факт проекту закону про оподаткування ресурсів зареєстрованих в офшорних зонах. З країн, які не підлягоють діям  цього закону являється Кіпр. В Кіпрі знаходиться  95% процентів всіх закордонних активів нашої владної еліти не залежно від політичного забарвлення. Так, що і ця частина майбутнього закону це абсолютний блеф, нічого не вартий для громадян України.  З боку громадськості ніяких інструментів для перевірки  і контролю надходжень від податків  не існує, тому в разі прийняття цого закону, громадяни ніколи не матимуть інформації про кількісний  склад надходжень від податку,  навіть при нульовій цифрі цих надходжень.  По кому ж «вдарить» цей майбутній закон? Не важко здогадатись, що платниками цього податку будуть представники середнього класу, яких в нас майже не існує , а також люди, які десятиліттями  збирали кошти на покращення свого добробуту. Багаті  ж, як не платили так і не будуть платити, та продовжуватимуть  обкрадати народ і власну державу Україну. Власників статків в обшорах та нерухомості в Кончезаспі цей закон майже не стосується. Як кажуть  в народі «рука руку миє і ніколи не дасть собі відрубати палець».

 Громадянам України залишається тільки спостерігати за розвитком подій по даній темі, та готуватися до чергового безсоромного цинічного обману.

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.