Завдяки прийнятим та затвердженим НКРЕКП 24 грудня 2019 року  тарифам на споживання газу громадяни України – користувачі природнього газу отримують дві платіжки за оплату газу . Одна платіжка за оплату самого спожитого газу та друга за транпортування -(розподіл) його.

Тарифи на оплату транспортування газу в різних регіонах  України будуть різними і будуть залежати від конкретних умов. Так в великих містах вони можуть бути менше гривні за 1 м3, а особливо в селах ,будуть  більше півтори гривні. Вартість доставки газу залежить від щільності розташування споживачів. Чим більше клієнтів на одиницю площі, тим нижчий тариф. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання індивідуально для кожного клієнта.  Для розрахунку береться обсяг спожитого газу за розрахункавий період від жовтня до вересня минулого року та розбивається на 12 місяців. Оплата проводиться в поточному році рівними частинами за кожен місяць . Це оначає, що споживач буде платити фіксовану плату кожного місяця, навіть якщо він газом не користується. В разі неоплати за розподіл газу на протязі місяця компанія поставщик погрожує відключенням послуги.

Що робити тим хто газом взагалі не планує користуєтися?  Для цього слід подати заяву ПАТ ЧЕРКАСИГАЗ з відмовою від надання послу. Обладнання буде опломбоване  та договір розірваний. Натомість при повторному підключенні споживач повинен заплатити значну суму за підключення.

Фінансовий тягар від нововведення насамперед ляже на користувачів субсидіями. Незважаючи на те ,що держава обіцяє відшкодування вартосі за розподіл газу при розрахунку субсидій, в неопалюваний сезон користувачам субсидій прийдеться платити за розподіл газу самостійно без допомоги держави. А це сотні гривень за кожен місяць. Окрім того комісійні за оплату двох платіжок також ляже на власний  гаманець субсидіантів. Як відомо, комісія за оплату розподілу газу складає від 15-20 гривень і більше залежно від банку , де проводиться оплата та інших умов.  

Слід зауважити, що платіжки за газ сельчани сіл в Черкаському районі отримали в кінці січня тому до відділень  банків та Укрпошти вишикувалися величезні черги на оплату за газ. Боячись втрати субсидії та нарахування пені,люди нервують та займають черги з 6-ти годин ранку.

Та зовсім неочікуваним явищем стало отримання родичами та знайомими платіжок за розподіл газу на ім’я давно померлих навіть десятки років тому. Люди які давно померли згідно нових правил також повиині платити за розподіл газунезважаючи на те що іхнє газове обладнання давно опломбоване, принаймні це повиині робити їхні близькі та родичі.

Таких платіжок отримали родичі сотень давно померлих людей.

Згідно з наданою платіжкою одного з родичів померлої 10 років тому людини її зобов’язують платити 82  гривні за кожен місяць, притому що споживання газу в платіжці померлої особи за 2019 було 0 м3. І проживає там 0 осіб.

Звернення родичів померлих за роз’ясненням  до місцевої служби газу не дає результатів. Працівники місцевої газорозподільчої організації відмовляються коментувати ситуацію з померлими-боржниками, натомість відсилають людей за консультаціїю в Черкаси до свого начальства в ПАТ ЧЕРКАСИГАЗ.

Микола Бабич.

ОСТАННІ НОВИНИ

  ФОТО АВТОРА САЙТУ

  ВАЖЛИВІ СТОРІНКИ

  No posts available

  Наша інформація

  ХМАРИНКИ ТЕГІВ

  100 гривень до пенції - плата за голоси на виборах до В.Р. Femen-вдала акція Алкоголізм в Україні - підлітковий Арешт Тимошенко Брак туалетів в Черкасах Вбивство середнього класу - на совісті влади Вертеп - блазнювання Влада в Україні вахтова Влада вбиває суди України Гастрольний збір - новорічний " подарунок" Українській культурі Геть брудні лапи від Українського патріотизму Геть владу і опозицію Дорогий газ для пересічних українців Ерец Ізраель-друг України Закон про вибори-змова КСУ - заказний владою України Каганович-кат Українського народу Корупція в медицині Крах ЖКГ в Україні Кримінально-процесуальний кодекс Модуль влада та «опозиція» - єдині Народжуваність в Черкасах владі не потрібна Не всі партизани були патріотами СРСР Нехай в 2012 році буде єдина Україна Олександр Тимошенко втік в Чехію Побиття Ростислава Шапошникова і міліція Податковий кодекс-засіб росправи з громадськими організаціями Помилка Росії на виборах президента Прогулянка С.Тулуба в Ізраїль Україна втрачає малі річки Юліоманія Ялинка в Києві - насмішка над народом атака на урядові сайти-помста громадян горе народу-рай для політиків загроза туберкульозу закон на розкіш - блеф влади комуністи товариші - капіталісти бізнесмени неякісні товари обман покупців протести- бльмо на оці влади ринок землі - смерть селянам сексуальні збочення сирна війна на користь Українського споживача смердючий цукор істерія навколо Юлії Тимошенко

  Это flash облако тегов вы можете найти на сайте "WordPress плагины". Для показа облака необходим Flash Player 9 или выше.

   
  Травень 2020
  П В С Ч П С Н
  « Лют    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  ВАЖЛИВО

  Голодомор В 1932 - 1933 рр. - геноцид Українського народу.

    День пам`яті жертв голодомору в Україні в 1932-1933роках -… [Читати далі ВСЕ]

  Голодомор В 1932 - 1933 рр. - геноцид Українського народу. Голодомор В 1932 - 1933 рр. - геноцид Українського народу.

  Закон про податок на розкіш в Україні - посміховище і не більше

    Прийняття закону про податок на розкіш -   спроба  української… [Читати далі ВСЕ]

   Закон про податок на розкіш в Україні - посміховище і не більше Закон про податок на розкіш в Україні - посміховище і не більше

  Ринок землі в Україні відбере останню надію на існування Укранських селян

  Прийняття закону про ринок землі в Україні закінчить переросподіл… [Читати далі ВСЕ]

  Ринок землі в Україні відбере останню надію на існування Укранських селян Ринок землі в Україні відбере останню надію на існування Укранських селян

  Український деревообробний бізнес - по комуністичному, по сільському

   Українське лісне господарство – клондайк для сільських… [Читати далі ВСЕ]

  Український деревообробний бізнес - по комуністичному, по сільському Український деревообробний бізнес - по комуністичному, по сільському

  Новорічне поздоровлення від голови Народної ради Черкаського району Українцям

  Шановні члени Народної ради України  та співвітчизники! Щиро… [Читати далі ВСЕ]

  Новорічне поздоровлення від голови Народної ради Черкаського району Українцям Новорічне поздоровлення від голови Народної ради Черкаського району Українцям

  Поздоровлення Українців зі святом вшанування Степана Бандери з нагоди його дня народження

  Всіх Українців поздоровляю зі святом вшанування Степана… [Читати далі ВСЕ]

  Поздоровлення Українців зі святом вшанування Степана Бандери з нагоди його дня народження Поздоровлення Українців зі святом вшанування Степана Бандери з нагоди його дня народження

  ІНФОРМАЦІЯ

  Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.