Пише  інтернет- видання “ДЗВІН”

На цей раз не владою на вимогу державних служб для ремонту та відновлення покриття доріг, а сельчанами сіл на території яких проходить дорога загальнодержавного значення Черкаси – Київ. Так говорять громадські активісти прилеглих сіл до цієї траси.

  Черкаський міст було перекрито для ремонту в двадцятих числах червня місяця і всей рух траси Черкаси – Київ перерозприділився в сторону сіл Будищ та Мошен від Черкас до Канева. По трасі, де знаходиться міст через Дніпро, майже на 80-ти кілометрах чотири села Черкаського та три села Канівського районів. Після перекриття мосту в Черкасах, щоб потрапити з правого на лівий берег Дніпра, автомобілістам потрібно долати відстань в 78 кілометрів до слідуючого мосту через Дніпро в місті Каневі.

    І так поганеньке з чисельнними ямами асфальтове покриття цієї дороги не витримує великого навантаження з боку автотранспорту. Адже воно збільшилося в рази. В седньому за хвилину дорогою проїжджає біля п’ятидесяти  автомобілів. Із них 20 вантажівок. «В основному дорогу розбивають великогрузні вантажівки –фури. Їх власники перевантажують авто вдвічі а то й втричі, єкономлячи пальне та вартість перевезень»,- говорить громадський активіст Валентин Володимирович Тищенко із Мошен. «Від фур, проїзджаючих повз будинки, які стоять обабіч  дороги, в будинках тримтять стікла в вікнах  та посуд в мисниках. Часто на трасі можна побачити цілі автопоїзди з вантажівок. Навпроти будинків , в самому центрі села, періодично утворюються величезні  ями на асфальті та калюжі після дощу. Водії вимушені об’їзджати калюжі після дощу по тротуарах, руйнуючи людям паркани. Місцева влада не встигає самотужки  латати асфальтове покриття. До кінця року поки будуть ремонтувати міст в Черкасах в нас дороги просто не стане -її розіб’ють  фури. Та й зима не за горами.  Руйнування збільшиться в рази. Зійде сніг, а за ним і асфальт. Владі слід було підготуватися до перекриття мосту через Дніпро. Спочатку підготувати трасу від Черкас до Канева, а потім перекривати та ремонтувати міст», – продовжує говорити  з обуренням Валентин Володимирович. 

  Житель села Мошни Олександр Пономаренко разом з своїми товаришами зібрав сотні підписів односельчам під зверненням до влаи з вимогою повпливати на ситуаціїю на дорозі. Зменшити навантаження, встановити знаки обмеження швидкості, активувати роботу поліції, зайнятися капітальним  ремонтом дороги. Такі вимого громадян до влади.

  Жителі с. Будище також погрожують перекриттям дороги. Цю акцію протесту вони вже проводили. Та влада, їх не почула. «Тріщать стіни будівель, лопаються фундаменти. Від вихлопних газів не можливо дихати.  Готуємось знову перекривати трасу»,- обурюється житель вулиці по трасі Черкаси-Канів Бабич Олексанр.

  Дійсно, атомобільний рух на цій трасі значно пожвавішав. В селах світлофорів не передбачено та й пішохідних переходів також. Тому виникає небезпека травмування людей по трасі. Владі потрібно б було подбати про це та збільшити кількість працівників поліції на дорозі для підтримки порядку принаймні на  період  ремонту мосту в Черкасах.

      «В Черкаській області не діє ні один пункт з контролю перевантаження автотранспорту, тому й їздять перевантажені фури, розбиваючи дороги. Владі байдуже до проблем людей, які живуть віддалено від міста Черкаси. Їх цікавить ремонт тільки мосту, а от наслідки простою мосту, які  внеможливлять  проїзд іншою дорогою, ії не цікавлять. Адже ця  дорога далеко від обласного центру», -говорять з обуренням місцеві жителі.

  Слід зазначити ,що сільські голови сіл, прилеглих до траси Черкаси-Канів, давно піднімають питання виділення додаткових коштів для, принаймні, підтримання траси в належному стані. Та влада в області поки що мовчить. До «Черкаського Автодору» в сільських голів є також питання. Вони не квапляться освоювати навіть ті кошти які їм перераховують з місцевих бютжетів.  Але самотужки з цією проблемою районним  владам  двох прилеглих до траси районів не впоратися. Потрібна підтримка принаймні обласної влади, говорять районні чиновники.

  «Якщо нас влада не почує люди можуть вдатися до крайньої міри протесту- перекривати міст через Вільшанку. Тільки так нас може почути обласна влада та почне приймати якісь міри»,- говорить інший активіст села Софіївка Анатолій   Паливода.

 Дійсно, влада чогось очікує – мабуть  народного невдоволення, яке може перерости в «бунт». Адже досвід в людей є . Чисельні протести проти побудови курників в Черкаському районі, які привели до перекриття мосту через річку в Мошнах, дали свій результат. Будівництво зупинено.

  Та перекриття мосту тепер, про що попереджують активісти Черкаського району,  може принести значно більші проблеми, як автомібілістам ,так і владі. Адже черги автомобілів   в разі перекриття будуть кілометрові.

    «До акцій протесту мають наміри приєднатися і не байдужі жителі сіл Канівського району. Та й канівчани  їздять цією дорогою. Їх також турбує ця проблема», – говортить голова Канівського «ГО Майдан»  Олександр Васильович  Корнєєв. Ми вже підтримували сельчан Мошен та Яснозір’я.  Станемо пліч о пліч з Черкаським районом і ми канівчани. Адже це наша спільна проблема»,- наголосив активіст.

  Як бачимо, Черкащина та Канівщина готується протестувати проти байдужого ставлення обласної влади до проблем  з якістю доріг  та чекає її дії.

Микола Бабич

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Жовтень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.