Пише інтернет видання “ДЗВІН”

В умовах війни та гуманітарної катастрофи в Україні всі патріотично налаштовані громадські організації та політичні сили зобов’язані об’єднатися для боротьби проти олігархічно-кланової корупційної системи в Україні та зокрема на Черкащині. Вибудована в часи президентства Кучми та зцементована бандою Януковича-Тулуба ця система і до сьогодні панує в нашій державі й області. Знову владна верхівка перетворила країну і зокрема  наш Шевченків край на дійну корову по викачуванню ресурсів для чиновників-клептократів  різного рівня та наближеного до влади бізнесу,  а доведений до відчаю народ терпляче зносить їхнє знущання. Безробіття, недоступність медичної допомоги, неспроможність оплатити житлово-комунальні послуги та повне зубожіння простого українця спонукає його до покірності та залежності від влади, яка цим вдало користується. Озброївшись гаслами Майдану, нинішні владоможці порошенки-гройсмани-ткаченки планово та впевнено грабують Україну. Корумпована силова гілка влади та не менш корумпована судова не дозволяє навіть покарати «стовпів» вчорашнього режиму, які мали відповісти за злочини проти Майдану. По тій же причині  не можна сподіватися і на повернення вкрадених коштів бандою Януковича-Тулуба. Ця олігархічно-кланова корупційна залізобетонна система знову штовхає простого українця до радикальних дій. Все частіше лунають заклики до нового Майдану і навіть до силового повалення існуючого режиму.

Особливо ятрить душу українців війна на сході України,  розв’язана недобитками команди Януковича, де загинули тисячі кращих українських патріотів. Люди прекрасно розуміють, що в той час, коли їх діти захищають свою Батьківщину і свої родини, багато нинішніх владців заробляють навіть на цій війні і людській біді. А влада ще й користується, щоб кожного, хто справедливо критикує її дії, називати агентами Кремля і запроданцями Путіна… А на всі закиди, чому уряд не підвищує людям соціальні стандарти, так саме впевнено відповідає: «Так у нас же війна…»

Показовим прикладом дій нинішньої влади є і наша Черкащина. Місцевий клан губернатора Ткаченка довів область до повного зубожіння.  Добробут черкащан упав нижче, ніж був за часів Тулуба-Януковича. Злочинність, зокрема, так звана побутова, зросла в рази, що також пояснюється злиденністю населення. Соціальний захист виконує функції, аби людина не вмерла. Село не живе, а виживає. Цим вдало користуються недобитки клану Януковича із «Опозиційного блоку», який, обдурюючи черкащан, немовби то турботою про них,  претендує на єдину «опозицію» в області. Патріотичним силам цього   обману допустити не можна.

Під час подій на Майдані на Черкащині утворилося багато потужних активних громадських організацій патріотичного спрямування. Досвід їх спільної роботи  показав, що при об’єднанні їх зусиль можна контролювати владу  та добиватися успіхів в реалізації своїх ідей. Але згодом активність таких організацій практично зійшла до нуля через непорозуміння, а інколи й взаємне поборювання. Цьому найбільше сприяла і нинішня влада, яка одних прикормлювала, іншим на противагу створювала придворні структури, тобто діяла за класичним принципом «розділяй і властвуй».

Тому нині об’єднання громадських та політичних сил є абсолютно на часі. Влада своїми, м’яко кажучи, недолугими діями налаштувала більшість людей бути в опозиції до порошенків-ткаченків, що нині стали символами тієї вчорашньої владної системи, яку і намагалися побороти мільйони громадян на Українських Майданах. Люди ж добивалися не зміни облич у владних кріслах, а нового європейського шляху для нашої держави.

Саме наші громадяни вимагають об’єднання всіх громадсько-політичних патріотичних сил Черкащини  в єдину народну опозиційну потужну команду.  І таке об’єднання повинне відбутися не навколо особистостей, а виключно навколо цінностей, за які українці боролися на Майданах…

До речі, досвід ефективної роботи об’єднаної опозиції на Черкащині є. Об’єднання національно-патріотичних сил області в 2010-2013 роках, яке фактично народилося першим в Україні, дозволило активно протидіяти злочинній тулубівській банді,  практично готувати людей до спротиву, який виріс у велелюдні Українські Майдани.

Сьогодні, пропонуючи всім національно-патріотичним силам Черкащини відкинути особисті амбіції та об’єднатися в одну потужну опозиційну силу, ми аж ніяк не закликаємо до барикадних протистоянь, що може призвести до кривавих подій . Зовсім навпаки. Таке опозиційне об’єднання і покликане активно, але цивілізовано опонувати нинішній владі. Інакше, – народний гнів, який накопичується в людях від дій теперішньої влади, може в будь-який момент вихлюпнутися в анархічні неконтрольовані бунти, спалахнути махновськими повстаннями. А хто цим скористається, – зрозуміло, як двічі два…

Микола Бабич, координатор громадсько-політичного руху в Черкаському районі

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.