Жиителі сіл Мошен, Байбуз та Яснозір’я Черкаського району скаржаться на неналежне, безгосподарне ставлення орендарів земельних паїв до землі, яку їм довірили селяни.

Проїхавшись угіддями у районі і справді можна побачити десятки гектарів, уражених амброзією, які не використовуються за призначенням. Амброзія росте майже всюди, хіба тільки не на асфальтовому покритті. Ефективної боротьби з нею ніхто не веде, хоч вона вважається особливо небезпечною карантинною рослиною, тобто такою, яка витісняє інші рослини і знижує урожайність, а також надзвичайно агресивним алергеном. Боротьба з нею потребує великих затрат, тож орендарям не вигідно вкладати гроші в “чужі” землі.  У той же час конкуренція між орендарями у Черкаському районі посилюється, селами ходять агенти різних агрофірм, які пропонують десятки тисяч гривень за перехід селян від одного підприємця до іншого. Інколи спалахують навіть цілі локальні “пайові війни”, як-то було між підприємством “Фрау Марта” та “Агротехсервіс Мошни”. Однак вписувати у договори оренди окремий пункт про боротьбу із амброзією ніхто не додумався, адже землю в Україні має захищати закон.

Нааприклад, існує ціла Державна програма боротьби з амброзією, визначено органи влади та державні служби, на які покладена організація заходів боротьби з бур’яном та контроль за їх проведенням. І всі ці служби у Черкаській області справно звітують, як борються з амброзією, але простим людям цих потуг не видно: Державна екологічна інспекція у Черкаській області надіслала листи головам райдержадміністрацій та міським головам з проханням обстежити землі та ліквідувати рослини-алергени, а ті відписались, що все зробили.

Подібна ситуація у всьому, що стосується господарювання на землі орендарями: і щодо дотримання сівозміни, і щодо антикорозійних заходів, і щодо використання небезпечних добрив та отрутохімікатів. Як наслідок, селяни можуть залишитися один на один з проблемою покинутої, виснаженої неврожайної та не відновлюваної української землі після варварського використання її нашими аграріями, які більше дбають тільки про своє збагачення, аніж про майбутні покоління.

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.