На встановленому нещодавно у Мошнах Черкаського району пам’ятнику першому пароплаву на Дніпрі, депутат Черкаської районної ради Володимир Шимановський від ВО “Черкащани” вирішив увіковічнити своє ім’я, викарбуване на граніті, як спонсора виготовлення та встановлення вказаного монумента. При чому напис зроблений із помилками, та ще й одразу кидається в очі своїм великим розміром, що позмагається із зображення самої “Бджілки”, яка і була об’єктом вшанування.

Цікаво, що пам’ятний знак було виготовлено на підприємстві Старобабанівської виправної колонії № 92 управління Державної пенітенціарної служби України в Черкаській області, яке в минулому було підпорядковане чиновнику пенітенціарної служби в Черкаській області – В. Шимановському. Тож, напевне, колишні “підлеглі” віддали “данину” улюбленому шефу з великою радістю, але з невисоким знанням мовних правил, бо побутове скорочення “райрада”, не вживається в офіційних документах, і, як відомо, пишеться разом.

  До речі, Володимиру Шимановському приписують вплив на рекордну підтримку Віктора Януковича та Партії регіонів у виправних закладах області на президентських виборах 2010 року та на наступних місцевих виборах. Його прізвище також називають серед організаторів антимайдану серед військових. А зараз цей депутат має хороші взаємини із нинішнім головою Черкаської облдержадміністрації Юрієм Ткаченком, який, як відомо, пригрів у своїй команді чимало одіозних екс-регіоналів.

Нагадаємо, перший пароплав на Дніпрі під назвою “Бджілка”, зійшов зі стапелів верфі гафа М. С. Воронцова на річці Мошна у 1923 році повз пристань та вирушив у плавання по Дніпру. То був перший на річці пароплав, який мав парову машину потужністю в 6,5 кінських сил. Є відомості про те, що ту силову установку змонтував на пароплаві містечковий коваль Мусій Вернигора. Пароплав вийшов у Дніпро та попрямував на південь, через 30 годин прибувши до Катеринослава (нині – м. Дніпро). Працював він на Дніпрі, возив пасажирів, та під час сильної бурі затонув. Є інформація, що його залишки знайшли, і нині вони знаходяться у Києві в музеї. “Бжілка” – також перше із шести суден, збудованих на мошнівській верфі графа М.С. Воронцова.

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.