Все частіше європейці та американці воліють відпочивати подальше від цивілізації та машин. В світі шириться таке явище, як зелений сільський туризм.  В Європі та Америці зароджуються організації та бізнес проекти цього виду діяльності.  До цього процесу залучається і Україна та Черкащина зокрема.

Рік як вже діє в селі Будище  Черкаського району міні готель для зеленого туризму гостьовий дім «Коло друзів». Розташований він в мальовничому куточку на краю села. В садибі господині  пані Корнілової Н.В. є всі умови для розташування та відпочинку іноземних та українських  гостей. Та дійсного  статусу обьєкту зеленого туризму гостьовий дім “Коло друзів”  набув з прибуттям голови фонду програми сталого розвитку сільського туризму Причорномор’я  пана Річарда Шеперда. Фонд був заснований американським бізнесменом та спеціалістом зеленого туризму Річардом Шепердом. Штаб-квартира фонду знаходиться в м. Лондоні. Офіційна назва  “фонд BSST». Фонд займається фінансовою та інформативною підтримкою об’єктів та об’єднань зеленого туризму України, Грузії та Турції, має потужній інформаційний ресурс в світі.  Відсоток від зароблених коштів фонд автоматично відраховує громадам де знаходятся об’єкти зеленого туризму. Це дає змогу сільським громадам поповнювати бюджет та використовувати кошти для розбудови інстфраструктури села.

  Для України вцілому це не тільки фінансова допомога, а й пропаганда природної та історичної привабливості  нашої держави в світі.

  Ціллю відвідання пана Річарда Шеперда об’єктів зеленого туризму являється затвердження переможців конкурсу туристичних проектів. Пан Річард Шеперд залишився дуже задоволений роботою українських власників сільського туризму. Зі слів пана Річада він має українське коріння. Його дід був українцем і носив ім’я Олександр. Тому Україна йому особливо дорога. Насамперед його в Україні вразила українська гостинність та щирість сільських людей . Пан Річард в Україні працює не вперше. Раніше він очолював «Фонд  Євроазіїї».

  Невдовзі на базі Будищанського гостьового дому «Коло друзів», як переможця конкурсу,  буде утворена громада (об’єднання) зеленого туризму в Черкаському районі.  Це дасть самозайнятість населеню району, наповнення сільських бюджетів, а також   робочі місця. В планах об’єднання побудова макету садиби графа Воронцова в Мошногір’ї, обслуговування туристичних маршрутів Черкащини, пропаганда історичних та культурних цінностей Черкаського краю.  Робота по розвитку сільського туризму в Черкаському районі триває. Нажаль проекти започатковуються та розвиваються тільки завдяки інтузіазму та ініціативі інтузіастів своєї справи.  Владі,  до цого в основному, байдуже.  Тому поки що  підтримки з боку місцевої районної та обласної влади зеленому сільському  туризму очікувати марно.

Микола Бабич

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.