15 жовтня всі патріотично налаштовані українці на день свята Покрови, святкують день козацтва та 71 річчя утворення Укаїнської Повстанської Армії.

  На дванадцяту годину в Києві до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка з багатьох міст та сіл України з’їхалися шанувальники УПА, героїв України С. Бандери і Р. Шухевича та інші не байдужі до долі України громадяни. Делегація з Черкас прибула в 14-00. приватним транспортом, так як замовлені в перевізників  транспортні засоби задіяні не були, в зв’язку з відмовою перевізників надати послуги, внаслідок тиску влади на них.  Станом на 16 –ту годину біля пам’ятника Шевченка зібралося від 20 до 25 тисяч мітингуючих. Лунали патріотичні пісні,  заклики до торжества національної ідеї та згуртування української нації. Вшанування національних героїв Романа Шухевича та Степана Бандери було часто вживаними закликами  в промовах виступаючих. Як заявила прес-служба ВО «Свобода» “Учасники маршу будуть йти з гаслами на захист національних, соціальних, історичних та громадянських прав українців. Вимоги заходу: повернути звання Героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою української нації та проголосити 14 жовтня – День створення УПА – державним святом. Після виступу керівників ВО «Свобода» на площі біля пам’ятника Шевченка колона маніфестантів попрямувала по вулиці Володимирській та вулиці Михайлівській до Михайлівської площі. З обох боків колони стояли тисячі святково налаштованих киян, які вийшли на вулиці Києва на підтримку мітингуючих. З відкритих вікон, балконів та квартирок будинків прилеглих вулиць майоріли прапори України та прапори УПА. Мітингуючі зі своєї сторони несли великий прапор України та величезний стяг УПА. Не обійшлося і без провокацій. Біля пам’ятника  Леніну,прокомуністично налаштовані люди спалили прапор УПА, та влаштували сутичну з патріотично налаштованими громадянами. Більше провокацій не спостерігалося. Всюди відчувався дух патріотизму та торжества національної ідеї. Площа Михайлівська не змогла вмістити всіх бажаючих бути присутніми  на святі, тому частина  людей змушена була знаходитися на вулиці Михайлівській та інших прилеглих до Михайлівської площі вулицях. Мітинг  перетворився   дійсно на народне  свято Покрови, Козатцтва та вшанування УПА. Слід замітити, що на мітингу була засуджена заява ряду депутатів-регіоналів, які звернулися до польського сейму  з заявою про визнання волинської трагедії геноцидом  України по відношенню  до польського народу. Портрети цих зрадників-депутатів було поміщено на символічному стовпі ганьби. Найбільше запам’ятався  Киянам та гостям свята виступ лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока. Концерт присвячений святові продовжувався за 21 –шу годину.

  Публікація написана Миколою Бабичем зі слів голови Черкаської районної організації ВО «Свобода» Василя Лук’яновича Костєва по телефону.

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.