Наближається 8 березня –  день свята жінок, а ще названий міжнародним днем солідароності всього жіноцтва. Хотілося б розібратися, а чи являється це св’ято міжнародним і чи потрібно його святкувати, адже не секрет, що його святкують тільки на території бувшого Радянського Союзу. Дійсно це свято святкують не тільки наші соплемінники, а ще й інший народ. Исторію святкування Міжнародного жіночого дня прийнято пов’язувати з ім’ям революціонерки Клари Цеткін. Саме вона на Міжнародній конференції жінок в 1910 році в Копенгагені проголосила ідею щорік відзначати 8 березня як день народження жіночого пролетаріату. Вибір Цеткін саме 8-го березня ,як дати святкування Міжнародного жіночого дня, викликає суперечні пояснення.Відносно  офіційній, широко відомій версії, Жіночий день був приурочений до подій 1857 року, коли 8 березня текстильщиці нью-йоркських фабрик пройшли маршем по вулицях міста, протестуючи проти низьких заробітків і важких умов праці.

  Не секркт, що історики пов’язують це свято з іншою подією, яка відома під іншою назвою. Ось висвітлення цього з посилань на інші- ймовірно правдиві джерела. При започаткуванні свята в наміри Клари Цеткін входило пов’язати історію жіночого соціалістичного руху з історією її народу – євреїв. А саме з тією сторінкою  історії, яка розповідає про Есфір, дружину персидського царя Ксеркса. Події описані в книзі «Есвірь» (естер) в біблії

  Закінчився вавілонський полон євреїв. Але тисячі єврейських сімей не побажали повертатися на батьківщину, продовжуючи жити в містах персидської імперії, і, причому в положенні зовсім не рабському.

Ситуація, що склалася, з часом почала загрожувати національним інтересам Персії. Євреї монополізували торгівлю і суди, їх стало так багато, що перси почали задаватися питанням: хто ж кого завоював?Перси підкорили Єрусалим, або євреї захопили Вавілон?

І ось персидський “міністр оборони” генерал Аман поділився своїми сумними спостереженнями з царем Ксерксом. Реакція Ксеркса була по язичеськи рішучою: винищити всіх євреїв.

Але дружина Ксеркса єврейка Есфірь, яка держаля в таемниці своє походження і була племіннецею та вихованкою радника царя Мордихая, дізналася від Мордихая про це  рішення пануючи і хитрістю витягнула з чоловіка визнання і обіцянки “знищити її ворогів”..   Таким чином, обдурений Ксеркс погодився знищити всіх ворогів… ненависних йому самому євреїв!

У результаті у всі міста Персидської імперії прийшло царське веління щодо погромів, згідно якому євреям дозволялося безперешкодно знищувати своїх ворогів, дітей і дружин, і розоряти їх будинки. Чим вони і зайнялися із страхітливою кровожерливістю. Протягом двох днів євреями було знищено 75 000 персів. Еліта країни. Всі, хто міг бути конкурентами. Доля Персидської імперії була вирішена наперед.Сам генерал Аман та його десятеро синів було повішено з великою пристрастю.

 

І ось, через тисячоліття іудеї відзначають події того дня… Чи є інший народ на землі, який з веселощами святкує день свідомо безкарних масових вбивств?

Існують свята на честь військової перемоги – це відкрите і ризиковане зіткнення на полі лайки, і день перемоги – це чоловіче і чесне свято. Але як святкувати день погрому? Як святкувати день вбивства тисяч дітей? І як можна писати про “веселе свято Пурім“? Постає питання –чому вбивство для одного народу інших народів це свято, а вбивство власного народу це ХОЛОКОСТ. Для справки; Віруючим мусульманам заборонено не тільки святкувати, а навіть згадувати про цей страшний зловіщий для їхніх народів день.

 

А свято це дуже веселе. Це єдиний день, в який Талмуд наказує напиватися до повної бездушності. На згадку про те, що страченому Аману по звичаях того часу відрізували вуха, на стіл подаються солодкі пиріжки з поетичною назвою “Вуха Амана”, які уплітають і старий і молодий.

І це свято талмудистами почиталося найбільшим.

    Хотілося що б після прочитаного, Українці задумалися, чи дійсно свято 8 березня , являється їхнім святом. В вільному суспільсві кожен має право на свою думку та на свої вподобання. Кожен Українець має право на свій вибір-коли і що йому святкувати, –  накінець це його повне право. Хотілося б, щоб Український народ мав своє національне свято для жінок, а ще б і непотрібність  взагалі свят чоловіків чи то жінок. При повній гендерній рівності виділяти свята в чоловічі, не то в жіночі не буде потреби (невеликий відступ від теми). В християнському світі існує свято «ДЕНЬ МАТЕРІ». Принаймні і цей день міг би претендувати на свято жінок в Україні. В Україні багото славних дочок свого Українського народу, які б могли бути взірцем та предметом наслідування для Українського народу в цілому. На їхню честь можна було б  і називати наші Українські національні свята.

  Відступивши від теми, автор рахує за обов’язок поздоровити всіх жінок України з настанням весни, символу початку життя, а це означає, з  днем матері та благополуччям жінки. Нехай початок весни віщує початок нових шляхетних дій та здійсненням надій та сподівань, як жінок так і всього Українського народу.

                                    Микола Бабич

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.