Створено ДП «Національний проект «LNG-термінал», який має скоординувати роботу з будівництва терміналу з прийому скрапленого природного газу було зірвано

 

  Як було офіційно заявлено згідно довідки УНІАН. 17 грудня 2010 року було створено ДП «Національний проект «LNG-термінал», який має скоординувати роботу з будівництва терміналу з прийому скрапленого природного газу в обсязі 10 млрд куб. м на Чорноморському узбережжі України до 2014 року.

30 січня 2012 року компанія Socoin завершила розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) проекту «LNG-термінал».

Кабінет міністрів на засіданні 8 серпня затвердив ТЕО будівництва в Україні терміналу з прийому скрапленого природного газу (LNG-термінал).

Згідно з ТЕО, проект може бути реалізовано впродовж 49 місяців. Перші обсяги газу можна буде одержати вже в 2016 році.

Приблизна вартість будівництва «LNG-терміналу» становить 846 млн. євро. Частка України в проекті становитиме 25%+1 акція.

26 листопада ц.р. Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю з реалізації національного проекту «LNG-термінал».

  Та радіти  перспективам будівництва названого терміналу було не довго. Незабаром було оприлюднено інше скандальне повідомлення. Буцім-то підписання договору проекту було не легітивним зі сторони іспанської компанії Gas Natural SDG, SA. Як було роз’яснено пізніше підпис зі сторони Іспанії поставив уповноважений іспанської  компанії  такий собі Йорді Сарда Бонвеї, який не мав права підпису і по суті був фактично самозванцем. Виникає питання, чи знали про це українські можновладці?  Логічна відповідь цьому-знали, адже інформаційна робота перед прийняттям  особливо відповідальних державних проектів проводиться певними відповідальними державними службами і помилки такого характеру завжди виключаються. Стало відомо, що підписати договір із іспанської сторони повинен був генеральний директор із зовнішніх зв’язків іспанської компанії пан Табернеро, але він не з’явився, от і підписав хто попало. Звісно, що такі «проколи» можуть відбуватися тільки в нашій  державіУкраїні і тільки з нашим авантюристичним урядом по принципу «дасть бог пронесе». Нажаль бог на даний час не дослухався до наших можновладців і угода була зірвана.  Директор Держагенства інвестицій Каськів, як стало відомо дав згоду на свою відставку,  та кому стане від того легше не зрозуміло. На його місце прийде інший такий же бездарний та безвідповідальний чиновник, адже в ншій країні нажаль на високі посади призначаються не високопрофесіональні люди, а особи приближені до керівника держави та по  принципу політичної прихильності до влади.Тане про це піде розмова далі.

   Аналізуючи причини зриву підписання угоди можна не важко здогадатися, що цю акцію хтось вдало зрежисерував. Ймовірно винуватця зриву угоди потрібно шукати, як кажуть,  із числа тих кому це було вигідно. Звісно пряма вигода зриву угоди була з боку великого московського газового монополіста –  газпрому та його великих владних Російських покровителів (відомо, що президент Росії В. Путін має безпосереднє відношення до компанії газпром). Можливо  попередньо і були шляхетні наміри до співробітництва в іспанської компанії, та потім іспанським колегам українського пректу прийшлося змінити свої наміри під тиском Росії. Стверджувати про справедливість вищевикладеної інформації автор мабуть не має права за браком достатності  доказів,  та ймовірність російського сліду в даних подіях має велику ймовірність. Боротися з Росією за росподіл сфер впливу на світовому енергетичному ринку важко та складно,  але при  певних обставинах та доброї наполегливої волі  патріотично налаштованих українських державних мужів цілком можливо і вкрай потрібно. Тільки злагодженими діями всіх політиків та урядовців України можна зламати хребет Російському енергетичному монополісту,  дії якого загрожують енергетичній та економічній безпеці України. Українському ж народу приходиться тільки сподіватись на виважені та мудрі дії його  обранців, обраних нажаль, не завжди по правильному його – народному  політичному виборі.
                                         Автор:    Микола Бабич

Pages: 1 2

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Вересень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.