Archive for Лютий 2020

 

Завдяки прийнятим та затвердженим НКРЕКП 24 грудня 2019 року  тарифам на споживання газу громадяни України – користувачі природнього газу отримують дві платіжки за оплату газу . Одна платіжка за оплату самого спожитого газу та друга за транпортування -(розподіл) його.

Тарифи на оплату транспортування газу в різних регіонах  України будуть різними і будуть залежати від конкретних умов. Так в великих містах вони можуть бути менше гривні за 1 м3, а особливо в селах ,будуть  більше півтори гривні. Вартість доставки газу залежить від щільності розташування споживачів. Чим більше клієнтів на одиницю площі, тим нижчий тариф. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання індивідуально для кожного клієнта.  Для розрахунку береться обсяг спожитого газу за розрахункавий період від жовтня до вересня минулого року та розбивається на 12 місяців. Оплата проводиться в поточному році рівними частинами за кожен місяць . Це оначає, що споживач буде платити фіксовану плату кожного місяця, навіть якщо він газом не користується. В разі неоплати за розподіл газу на протязі місяця компанія поставщик погрожує відключенням послуги.

Що робити тим хто газом взагалі не планує користуєтися?  Для цього слід подати заяву ПАТ ЧЕРКАСИГАЗ з відмовою від надання послу. Обладнання буде опломбоване  та договір розірваний. Натомість при повторному підключенні споживач повинен заплатити значну суму за підключення.

Фінансовий тягар від нововведення насамперед ляже на користувачів субсидіями. Незважаючи на те ,що держава обіцяє відшкодування вартосі за розподіл газу при розрахунку субсидій, в неопалюваний сезон користувачам субсидій прийдеться платити за розподіл газу самостійно без допомоги держави. А це сотні гривень за кожен місяць. Окрім того комісійні за оплату двох платіжок також ляже на власний  гаманець субсидіантів. Як відомо, комісія за оплату розподілу газу складає від 15-20 гривень і більше залежно від банку , де проводиться оплата та інших умов.  

Слід зауважити, що платіжки за газ сельчани сіл в Черкаському районі отримали в кінці січня тому до відділень  банків та Укрпошти вишикувалися величезні черги на оплату за газ. Боячись втрати субсидії та нарахування пені,люди нервують та займають черги з 6-ти годин ранку.

Та зовсім неочікуваним явищем стало отримання родичами та знайомими платіжок за розподіл газу на ім’я давно померлих навіть десятки років тому. Люди які давно померли згідно нових правил також повиині платити за розподіл газунезважаючи на те що іхнє газове обладнання давно опломбоване, принаймні це повиині робити їхні близькі та родичі.

Таких платіжок отримали родичі сотень давно померлих людей.

Згідно з наданою платіжкою одного з родичів померлої 10 років тому людини її зобов’язують платити 82  гривні за кожен місяць, притому що споживання газу в платіжці померлої особи за 2019 було 0 м3. І проживає там 0 осіб.

Звернення родичів померлих за роз’ясненням  до місцевої служби газу не дає результатів. Працівники місцевої газорозподільчої організації відмовляються коментувати ситуацію з померлими-боржниками, натомість відсилають людей за консультаціїю в Черкаси до свого начальства в ПАТ ЧЕРКАСИГАЗ.

Микола Бабич.

ФОТО АВТОРА САЙТУ

Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

ІНФОРМАЦІЯ

Автор інтернетресурсу не несе відповідальності за посилання на сторонні ресурси.